Share:

Furçë Silikoni

Kjo furçë super e butë për fëmijë është bërë nga silikon i cilësisë së lartë dhe miqësor ndaj mjedisit për të masazhuar butësisht kokën e foshnjës dhe eksfolion lehtësisht skalpin duke larguar qelizat e vdekura ndërsa lani flokët e tyre.

SKU: 1139
Category:
Tags:

Description

Kokoso Baby® – Furçë siliconi për flokët dhe skalpin

Kjo furçë super e butë për fëmijë është bërë nga silikon i cilësisë së lartë dhe miqësor ndaj mjedisit për të masazhuar butësisht kokën e foshnjës dhe eksfolion lehtësisht skalpin duke larguar qelizat e vdekura ndërsa lani flokët e tyre.

Karakteristikat:

  • E butë dhe qetësuese në lëkurën e kokës së foshnjës
  • Ndihmon në largimin e qelizave të vdekura
  • Stimulon qarkullimin e gjakut
  • Përshtatet lehtësisht në dorën tuaj
  • E përshtatshme për çdo moshë, jo vetëm për bebe
  • Antibakteriale dhe e lehtë për t’u pastruar
  • Pa BPA dhe hipoallergjike
Si ta përdorni:

Mbajeni furçën në pëllëmbën tuaj me dorezën në pjesën e pasme të dorës. Në lëvizje rrethore,
masazhoni butësisht kokën e foshnjës. Përdorni shampon tonë të butë për flokët dhe trupin për të krijuar shkumë. Mund të përdoret edhe për masazh në të gjithë trupin gjatë dushit!