Share:

Vaj Organik Kokosi 168g

Mbajeni lëkurën delikate të fëmijës suaj, të hidratuar me vajin organik të Kokoso Baby®. I ngarkuar me lëndë ushqyese, natyrale, qetësuese dhe acide yndyrore që e duan lëkurën, ky vaj mrekullibërës me shumë funksione do të kujdeset dhe mbrojë lëkurën e familjes suaj në shumë mënyra të ndryshme.

SKU: 333
Category:
Tags:

Description

Kokoso Baby® – Vaj Organik Kokosi

Mbajeni lëkurën delikate të fëmijës suaj, të hidratuar me vajin organik të Kokoso Baby®

Karakteristikat:

  • Vaji organik i kokosit i shtypur në të ftohtë, i virgjër dhe i papërpunuar me cilësinë më të lartë
  • Organik i çertifikuar nga Bioagricert
  • Ultra i lehtë dhe jo i yndyrshëm për të mbajtur lëkurën të butë
  • Përmban veti natyrore anti-inflamatore, antibakteriale dhe antimikrobike
  • Testuar dermatologjikisht. I sigurt nga të porsalindurit e lart
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe lëkurë të prirur për ekzemë
  • Kavanoz i sigurt për fëmijë, i lehtë dhe i riciklueshëm pa BPA
  • Prodhuar në mënyrë etike, miqësore për veganët dhe pa mizori
  • Mirësia natyrore e 3 arrave të kokosit në çdo kavanoz 168g

Si përdoret:

Vaji i kokosit është i ngurtë në temperaturën e dhomës por në mënyrë magjike shkrihet në ngrohtësinë e duarve tuaja. Merrni pak nga vaji i ngurtë dhe shkrijeni në duar. Masazhojeni butësisht në lëkurë, skalp ose flokë. Aplikoni çdo ditë pas larjes apo kurdo që të keni dëshirë! Mund ta përdorni për masazh, gjatë ndryshimit të pelenave dhe sa herë që lëkura ka nevojë për kujdes. Pak vaj, mjafton!

• Vaj masazhi
• Balsam për pelena
• Krem hidratues për trupin
• Vaj flokësh
• Kujdesi për lëkurën e kokës
• Skuqjet dhe irritimet e lëkurës
• Lëkurë e thatë
• Lëkurë e prirur për ekzemë
• Pas ekspozimit në diell
• Pastrues i lëkurës