Share:

Krem për Skalpin

Kremi me bazë bimore është i formuluar posaçërisht për të qetësuar dhe zbutur lëkurën e kokës së foshnjës. Formula natyrale aktive ekuilibron mikroflorën e kokës për të rivendosur një skalp me pamje më të shëndetshme me vaj organik ushqyes të kokosit, duke e qetësuar me aloe vera organike dhe duke e pastruar me ekstraktin e…

SKU: 334
Category:
Tags:

Description

Kokoso Baby® – Krem për Skalpin

Kremi ynë Happy Scalp™ me bazë bimore është i formuluar posaçërisht për të qetësuar dhe lëmuar lëkurën e kokës së foshnjës. Formula natyrale aktive balancon mikroflorën e kokës për të rikthyer një pamje më të shëndetshme të kokës me vaj organik ushqyes të kokosit, aloe vera organike qetësuese dhe ekstrakt pastrues të farës së selinos. TANI dyfishin e madhësisë!

Detaje:

  • Hidraton skalpin e thatë
  • Forcon lëkurën e re
  • Redukton prodhimin e sebumit (vajit)
  • Balancon mikroflorën e kokës
  • I testuar dermatologjikisht
  • I sigurt nga të porsalindurit e lart
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj ekzemës
  • Miqësore për veganët dhe pa mizori në kafshë
  • Formulë e lehtë, pa aromë, me pH të balancuar

Gjithashtu i disponueshëm si pjesë e setit tonë Sensitive Scalp Set për lëkurën e ndjeshme të kokës me furçën tonë natyrale të flokëve dhe vajin organik të kokosit – seti i përsosur për skalpet e irrituara!

Si ta përdorni:

• Përdorni një sasi të vogël dhe masazhojeni butësisht në lëkurën e kokës aty ku është e nevojshme. Kremi është mjaft i lëngshëm, kështu që një sasi e vogël mjafton!
• Për rezultate më të mira aplikoni vazhdimisht, në mëngjes dhe në mbrëmje, për aq kohë sa nevojitet.
• Kremi duhet të lihet, kështu që është më mirë të lahet fëmija si normalisht dhe të aplikohet më pas. Mund të aplikohet në ballë dhe vetulla.
• I sigurt për t’u përdorur që nga lindja, është gjithashtu i shkëlqyeshëm për këdo në familje me një skalp të irrituar.