Regjistrohuni këtu dhe përfitoni ofertat fantastike!
Kodi: 670 Etiketa: ,

Vitamin C Drops – 30ml

Përforcimi ditor i sistemit imunitar.

Colief ka krijuar Colief Vitamin C Drops, për t’ju ndihmuar të mbështesni mirëqenien e fëmijës suaj në vitet e hershme. Përveç mbështetjes së sistemit imunitar dhe përthithjes së hekurit, Vitamina C gjithashtu ndihmon në prodhimin e kolagjenit, i cili është i nevojshëm për formimin e enëve të gjakut, kockave, kërcit, mishrave të dhëmbëve, lëkurës dhe dhëmbëve.

 

Share:

Colief Vitamin C Drops – 30ml

Rëndësia e sistemit imunitar tek e gjithë familja.

Colief Vitamin C Drops është një suplement ushqimor i pasur me vitaminë C dhe pa maja, gluten, misër, niseshte, grurë, arra, soje dhe bulmet. Mund të shtohet lehtësisht në qumësht ose lëng, mund të merret nga fëmijët e moshës një vjeç e lart. Colief Vitamina C Drops është një suplement ditor i përshtatshëm, pa sheqer dhe prodhohet pa shije, ngjyra ose konservues artificialë.

I përshtatshëm për të gjithë familjen.

Bashkë me Vitaminën C merrni dhe Vitaminën D. Një produkt e përdorni të gjithë.

Si ta përdor?

Mosha Marrja e rekomanduar ditore: dhe përmbajtja e vitaminës C VRLU%*
1-3 vjeç Deri në 9 pika (45 mg) 56%
4-14 vjeç Deri në 10 pika (50 mg) 63%
15-18 vjeç Deri në 15 pika (75 mg) 94%
18+ vjeç Deri në 20 pika  (100 mg) 125%
VRLU *Vlera e referencës së lëndëve ushqyese
Mos e tejkaloni marrjen e rekomanduar. Një shtesë ushqimore nuk është një zëvendësim për
një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Konsumimi i tepërt mund të prodhojë efekte laksative.

Dëshironi disa këshilla?

Vitamina C është një vitaminë thelbësore, që do të thotë se trupi juaj nuk mund ta prodhojë atë. Është e tretshme në ujë dhe gjendet në shumë fruta dhe perime, duke përfshirë portokajt, luleshtrydhet, kivit, specat, brokolit, lakrat jeshile dhe spinaqin. Përpiquni t’i përfshini këto ushqime në dietën tuaj dhe të fëmijës suaj.

Hani frutat dhe perimet tuaja të gjalla sa herë që të jetë e mundur. Kur i gatuani, ju zhvishni ushqimin nga disa nga lëndët ushqyese jetike të tij. Gatimi ndikon veçanërisht në vitaminat e tretshme në ujë, si vitamina C. Mbani një tas me fruta të pasura me vitaminë C në shtëpi për t’i përdorur herë pas here.

Përbërësit:

Çdo pikë përmban 5 mg vitaminë C.

Glicerina, acidi L-askorbik (vitamina C). Alergjenët e shënuar me shkronja të zeza.

Kujdes!

Ruajeni nën 25°C në paketimin origjinal për t’u mbrojtur nga drita dhe lagështia. Ju lutemi hidhni produktin 12 muaj pas hapjes.

Mbajeni larg syrit dhe kapjes së fëmijëve. Mbajeni kapakun të mbyllur kur nuk e përdorni. Mos e përdorni nëse kapaku është i prishur.