Regjistrohuni këtu dhe përfitoni ofertat fantastike!
Kodi: 50 Kategori: Etiketë:

Xhel qetësues për mishrat e dhëmbëve

Xhel për dhëmbët lehtëson përkohësisht simptomat e shqetësimit të mishrave të dhëmbëve gjatë shfaqjes së tyre.

Share:

Dalja e dhëmbëve mund të jetë po aq shqetësuese për prindërit sa edhe për të vegjlit. Sfida e Jack N’ Jill ka qenë të krijojë një produkt që siguron lehtësim, shije të mahnitshme (aromë të butë vanilje) dhe në të njëjtën kohë u jep prindërve qetësi se ata po shmangin kimikatet e dëmshme.

Siguria është gjithmonë e para!

Formula qetësuese që përmban Kamomil dhe Calendula dhe një aromë të butë vanilje dhe është një alternativë natyrore për Bonjela.

Absolutisht pa “benzocaine & belladonna” dhe i përshtatshëm nga 4 muaj +
Xheli është vegan dhe prodhuar në Australi në një strukturë të liçensuar nga TGA

ÇFARË KA NË TË?

Përbërësit aktivë: Ekstrakt Calendula officinalis (Calendula) 1 mg/g [ekuivi lule e thatë 20 mg/g]. Ekstrakt matriciaria chamomilla (kamomil) 2 mg/g [ekuivi lule e thatë 1 mg/g].

Përbërësit ndihmës: monohidrat i acidit citrik, aromë, glicerol, hietelloz, sorbat kaliumi, ujë i pastruar, ksilitol

Udhëzime: Lani duart përpara përdorimit. Aplikoni një sasi të vogël të xhelit për fëmijë Jack N’ Jill në madhësinë e bizeles në një lodër dhëmbëzimi ose në gishtin tuaj dhe përhapeni në burimin e dhimbjes deri në 4 herë në ditë ose sipas udhëzimeve të mjekut.

PARALAJMËRIME:

Për foshnjat nën 4 muaj konsultohuni me një mjek përpara përdorimit. Nëse acarimi, dhimbja, ënjtja ose skuqja nuk largohen ose shfaqen skuqje ose ethe, ndaloni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj. Nëse simptomat vazhdojnë, bisedoni me profesionistin tuaj shëndetësor. Në rast mbidozimi ose reaksioni alergjik, kërkoni menjëherë këshilla mjekësore. Mos e përdorni nëse tubi ose maja është dëmtuar përpara hapjes. Mbajeni larg fëmijëve. Përmban sorbat kaliumi. Ruani nën 30℃.

*Kjo listë përbërësish mund të ndryshojë. Ju lutemi referojuni etiketës së produktit për listën më të saktë për çdo produkt individual të blerë përpara përdorimit.

 

Kujdes:

Përbërësit: Ujë i filtruar, Glicerinë, Hidroksietil Celulozë, Ekstrakt Calendula Officinalis, Xylitol (Organik), Sorbat Kaliumi, Ekstrakt Lulesh Chamomilla Recutita, Flavor Vanilla Planifolia (Rrjedhim i natyrshëm), Acid Citrik. * Kjo listë përbërësish mund të ndryshojë. Ju lutemi referojuni etiketës së produktit për listën më të saktë për secilin produkt individual të blerë para përdorimit.