Regjistrohuni këtu dhe përfitoni ofertat fantastike!
Kodi: 1292

Magical Mom Set

Ushqeni dhe mbështesni lëkurën tuaj gjatë shtatzënisë me balsamin dhe vajin relaksues nga Naïf. Përbërës natyral si gjalpi shea dhe vaji jojoba e mbajnë lëkurën të butë dhe të hidratuar!

Share:

Magical Mom Set (Relaxing Pregnancy Body Oil 90ml & Belly balm 100ml)

Po vjen një bebe! Për të festuar, ne kemi krijuar një Set Magjik!

Vaj për trupin dhe balsam
• Mbështet procesin e rritjes natyrale të trupit me gjalpë shea,
vaj jojoba dhe vaj susami
• Aromat delikate të luleve ndihmojnë në relaksim
• Nuk përmban mikroplastikë, vajra minerale apo silikone

Vuani nga strijat? Vaji jojoba ushqen lëkurën dhe mbështet aftësinë e saj për të riparuar veten.
E mban lëkurën elastike dhe përmirëson qarkullimin e gjakut, gjë që zvogëlon rrezikun e hapjes
së lëkurës, por edhe i bën strijat më pak të dukshme.

*Të gjitha produktet Naïf janë vegane, të bëra me aromë delikate, janë të testuara
dermatologjikisht dhe nuk përmbajnë 26 alergjenët më të zakonshëm.

Relaxing Pregnancy Body Oil 90ml

 • Vaji kujdeset për trupin tuaj nga koka te këmbët gjatë shtatzënisë. Ndryshimi mes balsamit
  dhe vajit është tekstura. Ndonjëherë ju pëlqen më shumë të përdorni balsamin, pastaj vajin.
  Ju gjithashtu mund të alternoni; balsami në në mëngjes, vaji gjatë natës, ose anasjelltas.
 • Vaji i kokosit, farave të rrushit dhe jojobës sigurojnë që lëkura të mbetet elastike dhe vaji të
  ketë një aromë të këndshme lulesh. Ju si nënë, foshnja dhe planeti meritojnë vetëm më të
  mirën, ndaj përdorni Naïf.

Përdorimi

• Aplikoni vajin ushqyes dy herë ose tre herë në ditë
• Aplikoni në bark, vithe, kofshë dhe gjoks me lëvizje rrethore
• Mos harroni krahët, qafën dhe këmbët
• Shmangni kontaktin me sy

Përbërësit

Vaj trupi: vaji i farës Helianthus Annuus (luledielli), vaji i krundeve Oryza Sativa (orizi), vaji i farave të Vitis Vinifera (Rrushi),
Parfum/Aromë, Vaj i Hidrogjenuar i Kokosit, Vaj i Farës Simmondsia Chinensis (Jojoba), Squalane, Vaji i farës së Sesamum Indicum
(Sesamit), Argania Vaj Spinosa Kernel, Tokoferol.

 

Belly balm 100ml

 • Ky balsam mbështet procesin natyral të rritjes së barkut dhe pjesës tjetër të trupit. Sepse, trupi
  juaj po punon shumë çdo ditë për rritjen e fëmijës. Prandaj, mbështetja natyrale është një gjë
  e mirë.
 • Ju kujdeseni për foshnjën; ne kujdesemi për lëkurën tuaj gjatë tremujorit të parë, të dytë, të tretë dhe pas kësaj!
 • Është një balsam ushqyes për barkun i bazuar në gjalp shea për të zbutur dhe lëmuar lëkurën e barkut në rritje, gjinjtë dhe pjesën tjetër.
 • Balsami është i pasur me përbërës të tillë si vaji i arganit, vaji i susamit dhe vaji jojoba që ndihmojnë në hidratimin e lëkurës dhe barkut tuaj, strijat më pak të dukshme dhe madje reduktojnë shanset për tu krijuar strija.

Përdorimi

• Aplikojeni balsamin dy herë në ditë në bark dhe në pjesën tjetër të trupit
• Mbajeni lëkurën të butë, të hidratuar dhe të ushqyer
• Shmangni kontaktin me sy

Përbërësit

Balsami: Ujë, vaji i farës së lulediellit (helianthus Annuus), glicerinë, cetearyl
Alkool, Gjalp Butyrospermum Parkii (Shea), Gliceril Stearat Citrate, Vaji Cocos Nucifera (kokosi), Vaji i bërthamës së Argania Spinosa,
Squalane, vaj frutash Olea Europaea (ulliri), Vaj i farës Simmondsia Chinensis (Jojoba), Vaj i farës së Sesamum Indicum (Sesamit), Vitis Vinifera
Vaj i farës së rrushit, niseshte misri i hidrolizuar, ekstrakt i rrënjës Beta Vulgaris (panxhar), Ekstrakt i gjetheve Centella Asiatica, Levulinat
natriumi, natrium Anisate, natriumi fitat, gliceril kaprilat, çamçakëz sklerotium, çamçakëz xanthan, tokoferol, glikol butileni,
parfum/aroma,p-Acidi Anisik, Acidi citrik, Acidi laktik.