Share:

Breathe Easy Vapour Rub – 30g

Ftohje dhe me rrufë? Fëmijët zakonisht vuajnë nga ftohja sepse sistemi i tyre imunitar është ende në zhvillim. Colief Breathe Easy përmban një përzierje unike të përbërësve natyralë të cilët ofrojnë një zgjidhje qetësuese për frymëmarrje të lehtë.

SKU: 672
Category:
Tags:

Description

Breathe Easy Vapour Rub – 30g

Zgjidhje qetësuese për frymëmarrje të lehtë

Colief Breathe Easy Vapour Rub përmban një formulim unik të përbërësve natyralë, të tillë si eukalipt; një anti-inflamator natyral i shkëlqyeshëm për rrugët e frymëmarrjes dhe mentol, i cili funksionon mirë së bashku me eukaliptin për të ndihmuar bllokimin. Këta përbërës janë të balancuar me vajra bajamesh dhe kokosi për lëkurën për një formulim të sigurt dhe të butë për fëmijën tuaj. Kur aplikohet në lëkurë, nxehtësia e trupit bën që balsami të ngrohet, duke çliruar avujt thelbësorë me efekte të dobishme që zgjasin për orë të tëra.

I përshtatshëm nga 3 muaj +

Gjithashtu vjen dhe në formë cope ngjitëse për fëmijët 3 vjeç+ Shikojeni këtu!

Si ta përdor?

Duke përdorur stikun me kujdes masazhoni butësisht gjoksin dhe shpinën për të ndihmuar në qetësimin dhe rehatinë.
Shmangni zonat që fëmija juaj mund të prekë.
Përndryshe, fërkojeni në një pecetë ose shami. Për të eliminuar mundësinë që fëmijët shumë të vegjël ta vendosin produktin në sytë e tyre ose në pjesë të tjera të trupit të tyre, lecka duhet të mbahet larg tyre.

Përbërësit:

Vaj Prunus Amygdalus Dulcis (bajame e ëmbël), triglicerid kaprilik/kaprik, vaj Cocos Nucifera (kokosi), Cera Alba, Eucalyptus Radiata vaji i Gjetheve/Kërcellit, vaj Mentha Piperita, vaj i Lëkurës së Limonit agrume

Alergjent: Limonen, Linalool, Citronelol.

Kujdes!

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë nën 25°C

Kujdes: Ju lutemi lexoni këto udhëzime përpara se të përdorni produktin. Vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e aplikoni produktin në lëkurën rreth hundës ose pranë vrimave të hundës. Mbajeni larg fëmijëve. Vendoseni pëlhurën ose pecetën në të cilën keni aplikuar produktin në një distancë të përshtatshme nga fëmija. Mos e përdorni teK fëmijët nën 3 muajsh, astmatikët ose personat me alergji ndaj vajrave esenciale. Nëse ju ose fëmija juaj filloni të përjetoni efekte anësore, ndaloni përdorimin e produktit dhe kontaktoni menjëherë mjekun tuaj.