Regjistrohuni këtu dhe përfitoni ofertat fantastike!
Kodi: 673 Kategori: Etiketë:

Breathe Easy Patch – 6 copë

Ftohje dhe me rrufë?

Colief Breathe Easy Patch është një copëz e butë që mund të vendoset në veshje ose në shtrat. E përshtatshme për fëmijë mbi tre vjeç, kjo copëz njëpërdorimshme përmban një përzierje natyrale të vajrave esencialë. Efekti zgjat deri në 8 orë.

Share:

Breathe Easy Patch – 6 copë

Zgjidhje qetësuese për frymëmarrje të lehtë

Vaji i eukaliptit është një nga ilaçet më të mira natyrale për bllokimin, pasi ka një efekt anti-inflamator në rrugët e frymëmarrjes, duke lehtësuar hundët e bllokuara ose që rrjedhin tek fëmijët. Përdorimi i eukaliptit si përbërës është balancuar me vajra mente, rozmarine dhe limon, të cilët gjithashtu ndihmojnë në reduktimin e shqetësimit dhe shtojnë vetitë natyrale anti-bakteriale dhe antiseptike të produktit.

I përshtatshëm për 3 vjeç +

Kombinojeni me kremin dekongjestant Colief Vapour Rub.

Si ta përdor?

Hapeni qesen me kujdes dhe nxirreni butësisht copën.
Hiqni shtresën mbrojtëse transparente.
Aplikoni anën ngjitëse të copës në veshje, mundësisht pranë zonës së gjoksit.

Përbërësit:

Vaj barishtor Mentha Piperita, vaj i gjetheve të thuprës Pinus Sylvestris, vaj i gjetheve të Eucalyptus Globulus, Ekstrakt i lëvozhgës së agrumeve Aurantium Dulcis, D-Limonene, Beta-Pinene, vaj i gjetheve Rosmarinus Officinalis, vaj i frutave/farërave të Illicium Verum

Kujdes!

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë nën 30°C

Kujdes: Ju lutemi lexoni udhëzimet përpara përdorimit. Vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e aplikoni direkt në lëkurë. Aplikojeni copëzën në një distancë prej të paktën 30 cm nga hunda. Shmangni kontaktin me sytë, mukozën dhe lëkurën e dëmtuar. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni mirë me ujë. Mos e përdorni pas datës së skadencës të printuar në kuti. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e përdorni gjatë shtatzënisë, tek fëmijët nën 3 vjeç, ose tek personat me astmë ose alergji ndaj vajrave esencialë. Nëse ju ose fëmija juaj keni astmë, ju lutemi konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit. Nëse ju ose fëmija juaj përjetoni ndonjë efekt anësor nga përdorimi i këtij produkti, ndaloni menjëherë përdorimin e produktit dhe kërkoni këshilla mjekësore.