Regjistrohuni këtu dhe përfitoni ofertat fantastike!
Kodi: 337 Etiketë:

Locion Hidratues – Unfragranced

Locioni me vaj kokosi sjell hidtratim të menjëhershëm dhe qetësues në lëkurën e fëmijës suaj me përbërës të pastër dhe të butë me bazë bimore. Vajrat organikë të kokosit dhe bajames së ëmbël zbusin dhe ushqejnë, ndërsa sheqernat natyrore të bimëve forcojnë në mënyrë aktive funksionin e barrierës së lëkurës për të mbajtur lagështinë jetësore.

Share:

Kokoso Baby® – Locion Hidratues – Unfragranced

Locioni ynë për fëmijë me vaj kokosi sjell hidratim të menjëhershme, qetësim të lëkurës së foshnjës suaj me përbërës të pastër dhe të butë me bazë bimore. Vajrat organikë të kokosit dhe bajameve të ëmbla zbusin dhe ushqejnë, ndërsa sheqernat bimore natyrale forcojnë në mënyrë aktive barrierën mbrojtëse të lëkurës për të bllokuar më shumë lagështi dhe ngadalësuar avullimin e ujit nga lëkura.

Fituesi i Locionit më të Mirë për Bebe në Beauty Shortlist Baby Awards. I emëruar “Blerja më e mir딓10 produktet më të mira organike për fëmijë që do të dëshironi t’i blini vetë”The Independent.

Karakteristikat:

  • Formula natyrale aktive mbështet, zbut dhe hidraton
  • 99% me prejardhje natyrale
  • I testuar dermatologjikisht
  • I sigurt për të sapolindurit lart
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj ekzemës
  • Super i butë dhe i balancuar me pH
  • Shishe të ricikluara dhe të riciklueshme pas konsumit
  • Miqësore për veganët dhe pa mizori në kafshë

E disponueshme në aromë natyrale kokosi ose pa aromë. Ne rekomandojmë produktet tona pa aromë për të sapolindurit. Aroma jonë e ëmbël e arrës së kokosit, e krijuar ekskluzivisht në Zvicër, është 100% natyrale dhe pa 26 alergenet e listuara në Rregulloret Evropiane. Duke e bërë atë të sigurt edhe për lëkurën më të ndjeshme!

Si ta përdorni:

• Shtyjeni pompën për të lëshuar locion në duar. Lëmoni butësisht lëkurën në fytyrë ose trup.
• Vendoseni dy herë në ditë për ta mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të butë

Përbërësit:

Pa aromë:

Ujë, vaj Cocos Nucifera (kokosi), glicerinë vegjetale, triglicerid kaprilik/kaprik, vaj Prunus Amygdalus Dulcis (bajame e ëmbël), Alkool arakidil, Alkool Behenil, Xylitilglukozid, Anhidroksilitol, Arachidyl Societol,Topoksidol, Arakidil, Sohidroliteol, Hydroksilitol Vitamina E, çamçakëz xanthan, glukozë, hidroksid natriumi.